Web'te & Site'de Ara :

Heute ist der

Almancam Sözlük

Aramak istediginiz kelimeyi yazınız:

www.almancam.com
Türkler Almancayı daha iyi öğreniyor.

Kategori :   Almanya Integration
Okunma :   2670
   
 

 

 

.........  

Almanyada Deutsch als Fremdsprache kurslarında edindiğim tecrübeler Türklerin Almanca öğrenmeye başka bazı milletlerden daha yatkın olduğunu gösterdi...

Almanca, gramer yapısı olarak çok farklı olmasına rağmen telaffuz bakımından Türkçe’deki seslere yakın olduğu için, Türklerin bu dili daha avantajlı olarak öğrenebildiğini gözlemledim. Öğrendikten sonra da bir Türkün telaffuzu Amerikalı, İspanyol, İtalyan, Çinlininkinden çok daha düzgün oluyor.

Bir de Almanya'ya gelen İspanyollar ve Çinliler Türklerden daha çok kendi içlerine kapanık oluyor. İspanyollar genelde buraya gelirler, çok eğlenirler, hep birlikte gruplar halinde gezerler sonra da çok az bir Almanca öğrenip giderler.

Çinliler ve Japonlar Almanca öğrenmekte çok büyük zorluklar yaşıyorlar. Buna rağmen Almanya’ya Çinli öğrenci akını var. (Bu Çinlilerin durumları biz Türklerden daha iyi değil. Genelde çok fakir ailelerin çocukları. Ama kafalarına koydukları şeyi yapıyorlar.)

Almancanın grameri kompleks diye Almanca’dan fazla çekinmeyin. İngilizce’nin yapısı basittir ama Almanca’daki bazı kolaylıkları orada bulamazsınız.

Almanyadaki Türkler ve saylari

  .........

Footer