Web'te & Site'de Ara :

Heute ist der

Almancam Sözlük

Aramak istediginiz kelimeyi yazınız:

www.almancam.com
Site Harita

   Hesabın yokmu? Ücretsiz  Üye Ol!

Anasayfa
Forum
      Eğitim
            Almanyada Üniversite Eğitim Sınavı İçin Bilgilendirme..

  Almanyada Üniversite Eğitim Sınavı İçin Bilgilendirme..  

Merhaba arkadaşlar, Almanyada Üniversite Eğitimi ile ilgili doğru bilgi almak önemli, Yaklaşık 4-5 yıldır Türkiyede düzenlenen Almanya Üniversite Eğitimi için sınavı hakkında bilgilendirme yapmak istiyorum. FH Aachen Üniversitesi, Almanya’nın batı tarafında Bonn yakınlarında bir üniversite, Almanya’nın ilk 5 üniversitesi arasında gösterilirken Dünyanın da sayılı üniversitelerinden birisi (Sadece bu üniversiteyi seçmenize gerek yok birçok üniversite var) (Son Araştırmalarda bazı Mühendislik bölümlerinde ilk sırada yer alabiliyor),(YÖK’de denkliği bulunuyor). Özellikle mühendislik bölümlerinde çok iddalılar. FH Aachen üniversitesinin Freshman yılı (Almanca dilinin öğretilmesi, Fizik, Kimya, Matematik dersleri, Laboratuar Eğitimleri, Almanya Denkliğinin sağlanması) 17.000 Euro (Bunun içine; Okul, Yurt, Ulaşım, Kitaplar, Sağlık sigortası vb masraflar dahil) ondan sonraki Lisans (Bachelor), Yüksek Lisans (Master) ve Doktora programları (PHD Programs) ÜCRETSİZ. (Freshman yılında ve Üniversitenin ilk yılında burs imkanı var, üniversitenin ikinci yılından itibaren öğrencilerin biraz gelir elde etmesi için çalışma olanakları olabiliyor).

FH Aachen üniversitesi sınavlarını her yıl Türkiyede İstanbul, Ankara ve İzmirde Mart ve Temmuz aylarında gerçekleştiriyor (Sınavlara istendiği kadar girilebiliyor). Sınava 11. ve 12. Sınıflar girebiliyor, Türkiyedeki Lise öğrencileri 4 – 5 yıldır bu sınavlara giriyor, şu an üniversitede okuyan birçok öğrenci mevcut. Bu sınav iki bölümden oluşuyor, İngilizce sınavı (İstenirse Almanca) ve Matematik sınavı (Geçiş notu %50 civarında) Daha sonra öğrenciler Öğretmenler eşliğinde Freshman yılından sonra öğretim görmek istedikleri üniversiteleri (NRW Eyaletindeki tüm üniversiteler ve bu üniversitelerde eğitim harcı yoktur) ve istedikleri üç bölümü belirtiyorlar ve %99 olasılıkla Freshman yılından sonra ilk tercihlerine yerleştiriliyorlar(Yer Garantisi Var). (Üniversiteler; FH Aachen (AC), FH Bielefeld (Bi), Universitat Duisburg-Essen (DuE), Hochschule Rhein-Waal (RW), FH Südwestfalen (SW)(Üniversite, Türkiyede gerçekleştirililen YGS, LYS gibi sınavların sonuçlarını, Diploma notu sonucunu vb istemiyor).

Üniversitenin Türkiye organizasyonunun başında bulunan FH Aachen Üniversitesinde çalışan, Prof Dr.Dr. Ayşegül Artmann’dan (Ankara TED Mezunu) her türlü bilgiyi alabilirsiniz (Kendisiyle Türkçe, İngilizce yazışabilirsiniz). Prof Dr.Dr. Ayşegül Artmann FH-Aachen Medical Technologies and Technomathematic Institute for Bioengineering Heinrich – MuBmann Strasse 1 52428 Jülich Germany. Tel:+49241600953922,

E-MAİL: a.artmann@fh-aachen.de (Kendisi en geç 2-3 gün içerisinde cevap veriyor).

 

 

 

 

 

 

 

 

 
       
Rep Gücü : [+]
Nerden :
Yaş :
Cinsiyet :
Özel Mesaj (PM)
Profil Bilgileri
Arkadaşlık Gönder
Paylaşım : % 0
Tecrübe : % 0
Güç : % 0

 Paylaş:

  09.09.2013  10:46:10 


Mesaj Yazabilmek İçin Lütfen Kayıt Olun.
Veya Giriş Yapın.
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Forum kurallarına aykırı başlıkları yetkililere bildirebilirsiniz
Bu forumdan dosya indiremezsiniz